Antonín Hudík

Antonín HudíkSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2009  (in memoriam)
Antonín Hudík se narodil v roce 1909, tedy v letošním roce by se dožil 100 let. Do Příbrami přišel v roce 1938 ze Strupčic u Chomutova. V našem městě začal podnikat, měl zavedenou elektrofirmu v Plzeňské ulici. Po znárodnění dělal elektrotechnika v Calorii Příbram. Ve fotbale začínal v rezervním týmu Horymíru, krátce hrál i na Litavce za SK Březové Hory. Antonín Hudík v době, kdy vznikaly nové názvy klubů se stal prvním předsedou Spartaku.

Byl předsedou našeho klubu téměř dvacet let. Kromě náročné funkce předsedy, vykonával funkce i v okresních a krajských orgánech. Řadu let se věnoval i trenérské činnosti u žákovských a dorosteneckých družstev na Spartaku.. Na žákovské zápasy jezdil na svém péráku 250 cm3. Jeden žák seděl na nádrži a druhý na tandemu za panem Hudíkem. Zdá se to úsměvné, ale tak tomu tenkrát bylo. V dorosteneckém věku jsme jezdili k utkáním na korbě nákladní Avie pod plachtou.

V době působení pana Hudíka hrálo A mužstvo v krajském přeboru a dorost hrál po tři roky dorosteneckou ligu. V roce 1968 dokonce skončil na druhém místě za Duklou Praha. V témže roce uspořádal pro A mužstvo zdařilý turnaj v rodných Strupčicích. Pan Hudík ve svém rodišti připravil opravdu nevšední prostředí. Za A mužstvo Spartaku hrával v padesátých letech i jeho syn Josef. Fotbalová i životní pouť Antonína Hudíka skončila v roce 1979, kdy ve svých sedmdesáti letech zemřel. Čest jeho památce
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz