Jan Hulínek

Jan HulínekSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2018  (in memoriam)
Jan Hulínek se narodil 16. dubna 1941 v Příbrami. Začínal v žácích Spartaku, kde své vrstevníky výkonnostně jasně převyšoval, takže jako žák už hrával za dorost. Tehdy za dorostenecký tým hrávali povětšinou studenti z horní průmyslovky. Honza bydlel společně se svou sestrou na proslulém Cabryku, kde se odehrávaly urputné boje ve fotbale i v bandy hokeji. Jeho otec byl velkým fanouškem Spartaku a vykonával mnoho prací při opravách na stadionu. Po skončení základní školy se Jan vyučil v oboru elektromechanik a v tomto řemesle dlouhá léta pracoval v příbramské nemocnici. Ve stejné profesi pracoval i jeho otec.

Již jako dorostenec začal hrávat za A mužstvo dospělých a i v tomto mužstvu vynikal jako rychlý křídelní útočník. Dobře hrával i v záložní řadě. V roce 1965, kdy se začal utvářet krajský přebor byl v mužstvu, které pro Spartak postoupilo společně s Baníkem Příbram a Dobříší do nově vzniklé soutěže. Pro Příbram to byla v té době velká událost a na mistrovské zápasy chodilo kolem dvoutisícovky diváků. V témže roce se zúčastnil historického zájezdu do NDR k patronátnímu klubu Rudisleben v předměstí Erfurtu. Na Spartaku působil do roku 1976, poté přešel hrát fotbal do Milína.

Honza Hulínek byl i výborným nohejbalistou. Nejvíce hrával s Viktorem Karešem a vydržel nohejbal hrát až do svých 70 let. Pevné zdraví mu vždy sloužilo, proto nás všechny překvapilo, když v 73 letech náhle zemřel. Ve spartakovské tradici pokračoval i jeho vnuk Martin Pazderník, který hodně zdědil ve fotbalové fortelnosti po svém dědovi. Bohužel se nám nepodařilo Jana Hulínka zařadit do Síně slávy za jeho života, tak jej tam zařazujeme in memoriam až v tomto roce.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz