Jan Šejna

Jan ŠejnaSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2012  (in memoriam)
Jan Šejna byl odchovancem Horymíru Příbram, kde vyrůstal od žákovských let. Svými spolehlivými výkony se propracoval do A týmu dospělých, kde hrával na postech levého křídla neb levého záložníka. Na fotbalových hřištích byl nesmlouvavým bojovníkem a vytvářel si i patřičný respekt u svých soupeřů. Byl členem mužstva SK Horymír, které v létech 1945/46 hrálo kvalifikaci o postup do divize, což byla tehdy druhá nejvyšší soutěž. Jan Šejna patřil k tak zvaným obojživelníkům, kteří v zimě hrávali lední hokej a v jarních a podzimních měsících fotbal.

Právě v hokejové brance dokázal dělat pravé divy. Na zamrzlé Horní Oboře jej početná divácká kulisa dokázala vždy vyhecovat k výborným výkonům a ještě k různým kouskům pro jejich pobavení. V té době nebylo gólmanské náčiní na takové úrovni jako dnes, takže o různé modřiny od puku nebyla nouze. V civilním životě býval vyhledávaným autolakýrníkem. I jeho syn kráčel v jeho šlépějích a hrával vždy jen na Spartaku. Vzrůstem byl větší než tatík, ale fotbalovým zapálením proslul ještě více než otec. Na místě stopéra uměl hru patřičně přitvrdit a několik let byl oporou zadních řad.

Jan Šejna zemřel začátkem ledna letošního roku v nedožitých devadesáti letech, které měl oslavit 8. října. Bohužel devadesátky se nedožil a opustil naše řady a do Síně slávy jej uvádíme in memoriam.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz