Jaromír Kšanda

Jaromír KšandaSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2008
Vážení sportovní přátelé,
Na valné hromadě SK Spartak Příbram jsme uvedli do Síně slávy našeho klubu SK SPARTAK Příbram nejstaršího žijícího hráče kopané dřívějšího týmu SK Horymír Příbram pan JAROMÍRA KŠANDU.
Jaromír se narodil v době první světové války a datum jeho narození je 3. duben roku 1918. To znamená, že dnes slaví Jaromír Kšanda devadesáté narozeniny. Jaromír je odchovancem našeho klubu bývalého SK Horymír Příbram, kde začal jako dorostenec v roce 1933 a postupem věku se stal stálým hráčem prvního mužstva na postu pravého záložníka.

Jeho druhým sportem byl lední hokej, kde vynikal jako pravé křídlo prvního útoku týmu LK Příbram, které ve své době hrálo kvalifikaci o postup do první hokejové ligy, ale na nejvyšší metu nedosáhlo. I tak to byl velký úspěch příbramského hokeje na němž měl Jaromír také svou zásluhu v podobě střelce branek. Jeho spoluhráči jak ve fotbale tak i v hokeji byli především Eman Míka, Mirek Hudeček, Jirka Machuta a Jan Šejna, kteří hráli v letních měsících kopanou za Horymír a v zimních hokej za LK Příbram. Po roce 1945 v důsledku svého zaměstnání odešel na delší čas mimo Příbram.

Působil v Liberci a v dalších klubech jako trenér hokeje a dokonce se prosadil jako trenér na mezinárodní úrovni, když trénoval národní mužstva Jugoslávie a Rumunska. Po mnoha letech se vrátil zpět do rodné Příbrami, kde se s ním můžeme vídat a zavzpomínat si na dobu jeho působení v kopané a ledním hokeji v jeho místních klubech. Na základě těchto jeho sportovních úspěchů byl pan Jaromír Kšanda zařazen v pořadí jako třetí osobnost do Síně slávy SK Spartak Příbram.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz