Josef Hadraba

Josef HadrabaSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2015
Josef Hadraba se narodil 11. prosince 1939. Pocházel z Malé Hraštice, kde začal s fotbalem a kde hrával i lední hokej. Na vojnu odešel do Litoměřic, kde se objevoval ve vojenském dresu na gólmanském postu. Po vojně vychytával v divizním Kolíně a poté v Modřanech. Na Spartak přišel v roce 1963 a o dva roky později se velkou měrou podílel na postupu do krajského přeboru v roce 1965. O další tři roky začal s trenérskou činností u B mužstva dospělých a další rok se stal trenérem A mužstva, kde úspěšně trénoval po dobu osmi let.

Více než třicet let vykonával funkci předsedy středočeského fotbalového svazu. Dlouhá léta pracoval ve funkci tajemníka OV ČSTV Příbram. V roce 1990 odešel na Litavku, kde nejprve dělal místopředsedu v TJ UD Příbram a od roku 1992 předsedu klubu národní ligy. Měl velkou zásluhu i na vzestupu tohoto klubu do prvoligové , První liga se na Litavce hraje od roku 1996. V tomto klubu působil ve významných funkcích – sportovního, později technického ředitele. V současné době tam nadále působí a má na starost klubový skauting.

Jeho syn byl ligovým dorosteneckým gólmanem na Marile a nyní působí jako sekretář okresního fotbalového svazu. Pepa Hadraba na Spartaku působil 27 let a vždy patřil ke stěžejním členům tohoto historického klubu. Pro svou kamarádskou povahu byl vždy dobrým společníkem, který nezkazil žádnou zábavu. Vychoval řadu fotbalistů, kteří na Spartaku poté delší dobu působili a rádi na něj vzpomínají. Každoročně se zúčastňuje vánočního setkání veteránů Spartaku a snaží se o to, aby se spolupráce s ligovým klubem zlepšovala.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz