Karel KyttlerSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2011  (in memoriam)
Narodil se v Mníšku pod Brdy, kde začal i s fotbalem pod dohledem svého otce, známého fotbalového rozhodčího. Ten jej také doporučil do Dukly Praha, kde hrával za dorost. Na vojnu narukoval do Jindřichova Hradce, kde dělal kapitána vojenské jedenáctky. Po návratu z vojny se o něj přetahovala příbramská mužstva – Baník i Spartak. Nakonec zakotvil na Spartaku, který v té době, v roce 1965, postoupil do nově vzniklého krajského přeboru. Hrával na postu záložníka a několik sezón v základní sestavě A mužstva. Na sklonku kariéry se stal dorosteneckým trenérem a vzal i náročnou funkci předsedy klubu, kterou příkladně vykonával po dobu deseti let.

Za dobu jeho působení ve funkci předsedy se podstatnou měrou vylepšil fotbalový areál. Na Uranových dolech patřil k předním řemeslníkům a několik let dělal předáka při stěžejních montážních pracech. Po odchodu ze Spartaku nezištně pracoval na OV ČSTV, kde pracoval v různých funkcích. Prosadil se i jako nekompromisní rozhodčí v krajských soutěžích. Později dělal i fotbalového delegáta. Bohužel se jej nepodařilo v devadesátých letech přesvědčit, aby se vrátil na Spartak, kde jeho osobnost a určitě chyběla. Spartaku vydatně pomáhal i jeho syn Lubor.

Karel několik let zápasil s těžkou chorobou, které ve věku 60 let podlehl. Do Síně slávy byl uveden až po své smrti. Čest jeho památce
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz