Miroslav Podšer

Miroslav PodšerSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2012
Miroslav Podšer je odchovanec pražského fotbalu, jmenovitě klubu ČAFC Vinohrady, který patřil v minulosti k předním pražským klubům. Do našeho města přišel Míra Podšer v polovině padesátých let a hned výborně zapadl na post pravé neb levé spojky. Vytvořil výbornou útočnou dvojici s Mirkem Bartošem (Kuldou) a jejich vzájemná spolupráce hodně připomínala útočné slávistické i reprezentační duo: Pepi Bican – Vlasta Kopecký. Spartak v té době hrál ve městě prim a na mistrovské zápasy chodilo pravidelně okolo dvoutisícovky diváků.

Mirek Podšer svou technickou hrou byl miláčkem publika a zvláště svými mistrnými trestnými kopy, ze kterých často skóroval, přiváděl diváky do varu. Zažil dobu, kdy na Spartaku trénovali věhlasní trenéři. Franta Hampejs ze Slavie Praha, legendární Pepi Bican a podobně proslulý Olda Nejedlý. Zahrál si i proti národním mužstvům Etiopie, Quineie, dále proti Baltyku Gdyňa, AIK Stockholm, Baníku Ostrava a i proti Slavii i Spartě Praha. Tyto uvedené kluby kteří v tu dobu v Příbrami přátelsky hrávaly. S aktivním fotbalem končil na Spartaku v roce 1963 ve svých 34 letech.

Za své fotbalové dovednosti při osmiletém působení v dresu Spartaku si právem zaslouží být uveden do Spartakovské síně slávy, kde již mimochodem jsou dva jeho bývalí spoluhráči - Jirka Tůma a Vašek Havelka.
V civilním zaměstnání byl zámečnickým mistrem na šachtě Bytíz u Uranových dolů, kde pracoval až do důchodu.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz