Pavel Kolín

Pavel KolínSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2023
Pavel Kolín se narodil 30. června 1939 a své dětství prožil v rodném Kamýku nad Vltavou. S fotbalem začínal v Krásné Hoře, protože v té době nebylo v Kamýku fotbalové hřiště. Po absolvování základní školy začal studovat v Praze střední průmyslovou školu, kterou ukončil maturitou. Poté začal pracovat v plzeňské Škodovce. Krátce na to nastoupil na vojnu, kde mohl hrát i fotbal. Hrával za Spartak Lipník nad Bečvou I.A. třídu.
Po návratu z vojny se vrátil do Plzně a pokračoval v práci ve Škodovce. V roce 1961 přestoupil do Spartaku Příbram a do Plzně za prací dojížděl. Na Spartaku ještě zažil Tůmovu éru a jeho spoluhráči byli: Vašek Dvořák, Jirka Tůma, Vašek Havelka, Mirek Bartoš (Kulda), Mirek Podšer, Vasil Ziovský. V roce 1963 došlo k omlazení kádru a za A mužstvo začali hrát bývalí dorostenci Brenning, Bejček, Bacík, Troller, Škvára, Brečka, Zeman, Hulínek. S tímto celkem postoupil Spartak v roce 1965 do nově zavedeného krajského přeboru.
Společně se Spartakem postoupili ještě Baník Příbram a RZ Dobříš. Pro příbramský region to byla velká událost a na zápasy krajského přeboru chodily i dvoutisícové návštěvy a na derby se v ochozech tísnilo i kolem čtyřtisícovky fanoušků. Na tuto dobu Pavel rád vzpomíná. V témže roce musel však s fotbalem na Spartaku skončit, protože ve Škodovce se vypracoval na vedoucí funkce, a při tom ještě dodělával vysokou školu. Pracoval v projekci a byl často posílán na zahraniční štace kvůli výstavbě elektráren. Dva roky takto pracoval v Egyptě a v některých dalších arabských zemích. Nějaký čas strávil pracovně také v Brazílii.
V osobním životě společně s manželkou vychovávali tři dcery a celkem šest vnoučat. Dva kluci z těchto vnoučat se věnují veslování na reprezentační úrovni.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz