Rudolf Burda

Rudolf BurdaSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2011
Pochází z fotbalové rodiny. Otec a jeho dva bratři hrávali za SK SPARTAK Příbram. Fotbalu za začal věnovat i mladý Ruda, který začal na Spartaku v žákovských družstvech. V dorosteneckých letech si zahrál i dorosteneckou ligu v soutěžním ročníku 1963/64. Dorosteneckou ligu hrával i jeho bratr Zbyněk o pět let později ve slavném dorostu, který skončil za Duklou Praha v tabulce na druhém místě. Ruda na vojnu narukoval do Dukly Tábor, kde hrával převážně za rezervní tým. Po návratu z vojny se natrvalo usadil na levém okraji obrany, kde řadu let patřil ke stálým oporám.

Ke sklonku kariéry jej trenéři začali stavět i do útoku, a i na tomto náročném postu patřil k oporám. Spartaku je věrný i dodnes. Pravidelně navštěvuje mistrovské zápasy A mužstva a někdy zajde i na zápasy rezervy. Organizuje i setkání bývalých dorostenců, kteří mají nač vzpomínat. Vždyť hrávali na Spartě i Slavii před naplněnými ochozy. K fotbalu vedl i svého syna Pavla, který hrával na Spartaku v žácích, v dorostu a v B mužstvu. V současnosti mu dělá radost i vnouček, který hraje na Spartaku v přípravce.

V civilním životě se Ruda vyučil v zámečnickém oboru a při zaměstnání vystudoval strojní průmyslovou školu s maturitou. Pracoval na Uranových dolech, kde nejprve dělal zámečníka, později i v technických funkcích. I v důchodovém věku ještě pracuje. Zámečníka dělal na DISE a nyní dělá vrátného na firmě RAVAK.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz