Václav Pinc

Václav PincSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2017
Václav Pinc se narodil 20. března 1949. Od útlých let se začal věnovat fotbalu v rodných Kovohutích. Na Spartak přišel na podzim v roce 1966 a okamžitě se zařadil do dorosteneckého mužstva, které bojovalo o postup do dorostenecké ligy. V té době tento celek trénoval jeho strýc - Josef Rada, který těžil při trénování, ze svých bohatých zkušeností. Vždyť v padesátých letech proslul pan Rada jako výborný útočník. Na postupu do ligy měl lví podíl i jeho svěřenec Vašek Pinc, který vytvořil vynikající stopérskou dvojici s československým dorosteneckým reprezentantem Jirkou Šachem.

Po postupu však bohužel pan Rada nemohl chlapce trénovat, protože mu chyběla potřebná licence. Mužstvo převzal Evald Klenovský, který přišel z Baníku Příbram. Tomuto celku se v dorostenecké lize výborně dařilo a o pouhý bod skončili kluci na druhém místě za Duklou Praha. Dorostenci těžili z výborné práce stopérské dvojice a také z produktivního útoku, kde excelovali Petr Žemlík, Viktor Kareš, Jirka M"uller a Mirek Lžičař. Škoda, že se tehdejším funkcionářům nepodařilo tyto mladé fotbalisty na Spartaku udržet. Z tohoto úžasného dorostu přešli do A mužstva, které hrálo krajský přebor, pouze gólman Vašek Cimbaloš, Viktor Kareš a Vašek Pinc. Ten hrál na svém obvyklém stopérském postu společně se Zdeňkem Bejčkem.

Po několika letech se Vašek vrátil do Kovohutí, kde několik let hrával I.B. třídu. Po skončení fotbalové kariéry si našel Vašek dalšího koníčka a začal hrát národní ligu v kuželkách. I dnes dojíždí z Kovohutí na Spartak většinou na kole, aby mohl sledovat své nástupce při mistrovských zápasech.

Vaškovi se dařilo i dodnes daří i v civilním životě. Po absolvování strojní průmyslové školy s maturitou nastoupil na dvouletou vojenskou službu, kterou si odsloužil v Příbrami na Balónce, takže mohl hrát na vojně fotbal dále na Spartaku. Po vojně působil na Uranových dolech, osm let v náročné lamačské profesi. Poté začal dělat vedoucího dopravy na Okresním průmyslovém podniku a později přešel jako technik do Kovohutí. Do síně slávy bude dnes zařazen ke svým bývalým spoluhráčům - Šachovi, Šlehoferovi, Karešovi, Márovi, Burdovi, Maškovi a Míkovi, kteří tuto poctu již v minulých letech obdrželi.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz