Václav Šlehofer

Václav ŠlehoferSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2014
Václav Šlehofer se narodil v roce 1948. S fotbalem začínal od útlého věku v žácích Spartaku. Své střelecké dovednosti prokazoval i v dorostu, kde byl nedostižným střelcem. Vydatnou měrou pomohl dorostencům vykopat dorosteneckou ligu, kterou bohužel již věkově nemohl hrát. Dá se říci, že kdyby ji mohl Vašek tehdy hrát, mohli kluci i dorosteneckou ligu vyhrát. V necelých 18 letech začal hrát za A mužstvo Spartaku, kde vydržel dlouhých 14 sezón. V pozdním věku , až ve 32 letech odešel na Litavku, kde se setkal se svými bývalými spoluhráči Jirkou Šachem a také Josefem Škvárou v roli trenéra. Předsedu v té době dělal další spoluhráč ze Spartaku Josef Bacík.

Během ročního působení v národní lize přesvědčoval o svých střeleckých kvalitách. Společně s bývalým reprezentantem Josefem Jurkaninem vytvořili výbornou dvojici. Kvůli vleklým svalovým zraněním musel Vašek s fotbalem v národní lize předčasně skončit, a tak se vrátil zpět na Spartak, kde po skončení hráčské kariéry začal dělat trenéra a později stejnou funkci vykonával s Frantou Barátem i na Litavce, kde úspěšně vedl dorostenecké celky. Zde vychoval pro ligový fotbal Tomáše Janů.

Později trénérsky působil v divizi na Dobříši a krátce trénoval národní ligu v TJ UD Příbram. V první polovině devadesátých let to zkusil s trénováním zpět na Spartaku. Hráči však neodváděli výkony dle jeho představ, a tak otrávený ze Spartaku odešel. Podobně jako Jirka Šach se i on začal plně věnovat podnikání ve svém vyučeném oboru - malíř pokojů. Bezesporu Vašek Šlehofer se právem zařadil mezi legendy Spartaku a i on patří vstoupit do Síně slávy.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz