Zdeněk Bejček

Zdeněk BejčekSíň slávy

...  uveden do síně slávy v roce 2019
Zdeněk Bejček se narodil v roce 1942 a už od žákovských let působil na Spartaku. Po přechodu do dorostu se stal oporou tohoto celku v roli spolehlivého obránce. V roce 1960 dosáhl v tomto kolektivu významného úspěchu, kdy společně se svými vrstevníky se stal přeborníkem středočeského kraje a tento skvělý dorost pod kapitánem Josefem Trollerem a trenérem Tondou Hudíkem, měl postoupit do dorostenecké ligy, ale nesmyslná reorganizace soutěží tomuto nespornému úspěchu zabránila. V těchto letech Zdeněk začal dojíždět na odborné učiliště do Hořovic, kde se učil v oboru strojní zámečník. Po vyučení absolvoval vojenskou základní službu v Domažlicích, kde hrával za Jiskru Domažlice. Na vojně si našel i manželku, s kterou se po skončení vojny oženil.

Před vojnou i po návratu z vojenské služby začal hrát za A mužstvo na Spartaku, kde hrával pravého obránce. V roce 1965 se velkou měrou podílel na postupu do nově vytvořeného krajského přeboru. Na mistrovské zápasy v té době chodilo okolo dvoutisícovky diváků a při derby zápasech s Dobříší neb Baníkem bývaly návštěvy kolem čtyřtisícovky diváků, což je v dnešní době téměř nemyslitelné. Za rok poté odešel stoper Franta Brenning do Baníku Příbram a jeho post obsadil na dobu pěti let právě Zdeněk. Role stopera mu perfektně seděla, protože mohl uplatnit své velké přednosti ve hře hlavou. Ve svých 29 letech musel svou kariéru předčasně ukončit, pro často opakované bolesti v tříslech. Asi rok strávil na stadiónu v roli správce areálu, ale poté se začal věnovat naplno řízení kamiónu, a v této profesi to dotáhl k tomu, že se stal dálkovým řidičem, převážně v jízdách do Anglie.

Po skončení této činnosti pracoval jeden rok na ČSTV v Příbrami jako referent. Na závěr pracovního života pracoval na Uranových dolech na dole III jako pracovník údržby na horizontální dopravě. Se svou ženou vychoval dva syny. Starší Zdeněk hrával fotbal za dorost Spartaku a mladší Pavel hrával lední hokej za HC Příbram. Oba dva s úspěchem podnikají v oboru pokládání podlah. Bohužel Zdeněk Bejček senior se nemůže dnešní Valné hromady zúčastnit, protože leží přes měsíc v nemocnici po prodělání dvojnásobného zápalu plic. Za dlouholetou úspěšnou fotbalovou činnost na Spartaku byl Zdeněk právem navržen do Síně slávy. Přejeme mu brzké uzdravení a návrat mezi staré veterány.
1894 ....... 2018 ....... 2024 © skspartak.cz
webdesign | websystem | KAO.cz